Russian English
Zámečnictví

100% kvalita

levný zámečník Praha

zámečnická pohotovost

zámečník - nonstop

veškeré zámečnické práce

otevírání všech zámků

montáž a oprava zámků

zabezpečení objektů

profesionální zámečník

Zámečnictví

Zámečnictví nonstop

otevřeme každý zámek automobilu

Zámečnictví

Zámečnická pohotovost

24 hodin denně

zámečnické práce

Zámečnické práce prováděné podomácku

Další zajímavý příběh se odehrál minulý týden v Praze 5 - Radotíně.
Pan domácí si přál vyměnit ve svých dveří vložku zámku a tak si pořídil v obchodě vložku novou. Vše se zdálo v pořádku až do chvíle, kdy pan domácí začal měnit vložku zámku a zjistil, že nelze povolit montážní šroub, který fixuje vložku v zámku. Pána po nějaké chvilce napadlo že bych mohl (již) ztržený šroub odvrtat vrtačkou. Připravil vrtačku, vrtáky a začal vrtat do šroubu.
Po dvou hodinách dřiny zjistil, že vložku ani hrubou silou nelze dostat ven a šroub stále drží.

Napadlo ho tedy řešení, najít na internetu profesionálního zámečníka z Prahy, který by mu vložku zámku vyměnil.

Když jsem ze zámečnické pohotovosti dorazil na místo opravy, nestačil jsem se divit, co pan domácí zámku provedl. Ve dveřích byla namontovaná bezpečnostní vícebodová lišta, kterou jsem dostal ze dveří, demontoval kování a poté rozlomil jednoduše vložku zámku a celý uzamykatelný mechanismus byl venku. Pan domácí tomu nemohl uvěřit, protože více než po dvou hodinách práce dokázal akorát bezpečnostní lištu zcela zničit, opravit již bohužel nešla.

Nakonec jsem se domluvili na výměně celého zámku a dali vše dohromady ovšem bezpečností lišta, která byla namontována již nebyla k sehnání (výrobce ji již nevyrábí), takže jsme museli vše opravit novou podobnou verzí té původní lišty toho zámku což samozřejmě dalo zbytečnou práci navíc vzhledem k tomu, že se původně měla měnit jen samotná vložka zámku.

Ve finále, kdy se vše spočítalo: materiál, práce a doopravdy bylo mi pána líto, protože tak jednoduchá věc jako výměna vložky nemusela být zbytečně předražená špatnou až destruktivním zásahem do mechanismu zámku s kováním.

V případě problémů se zámky, raději zavolejte zámečníka a nebudete riskovat! Zámečnictví TSAP, Praha 

zpět na články

Zámečnictví