8x v Praze

Nonstop

Pestrý život zámečníků

Určitě to většina z Vás zná – vyrazíte na nedělní procházku a vzápětí zjistíte, že jste si zabouchli dveře. Klíč vězí v zámku a vy beznadějně přešlapujete na chodbě, či pokud se jedná o rodinný dům, na ulici. A přemýšlíte, zda náhodou neznáte nějakého zámečníka.

Kam volat v případě zabouchnutých dveří?

Co v takovém případě dělat? Nejlepší bude, když zavoláte na nepřetržitou telefonní linku zámečnické pohotovosti Praha. My v co nejkratším možném čase přijedeme a situaci vyřešíme. Zabouchnuté dveře jsou bezesporu noční můrou většiny lidí, a přestože si všichni dávají pozor, aby se jim tento „kiks“ nestal, denně volají na naši zákaznickou linku pro non stop otevírání zámků desítky lidí se zabouchnutými dveřmi.

Zabouchnuté dveře jsou to nejmenší

Pokud se jedná „pouze“ o zabouchnuté dveře, je to vcelku ještě dobré. Z naší dlouholeté praxe v zámečnictví ale máme tu zkušenost, že většinou je k tomuto problému přidružen ještě problém jiný, a to často mnohem závažnější, např. bublající oběd na sporáku, zapnutá žehlička na prkně, tekoucí voda ve vaně, plačící dítě v postýlce apod.

Zrovna nedávno volala na naši zámečnickou linku poměrně dost vystresovaná paní, která šla jen dolů ke vchodu pro balík, a jak už to tak bývá, průvanem se jí zabouchly dveře bytu. Jako naschvál měla zrovna na plotně rozvařený oběd, takže byla značně nervózní. No není se čemu divit, kdo by chtěl kromě zámečníka volat ještě hasiče, že ano? Chválabohu, jsme se do bytu dostali včas. Oběd byl sice totálně spálený a hrnce měli propálené dno, ale k žádným větším škodám naštěstí nedošlo.

Zámečnické služby s přidanou hodnotou

Velice často býváme s kolegy ze zámečnictví také svědky manželských roztržek, neboť jedním z nejčastějších důvodů zabouchnutí dveří je ten, že jedna osoba vyjde z bytu a druhá, co jde za ní, zabouchne dveře v domnění, že první osoba vzala klíče. A ono ne! To potom kromě našich běžných zámečnických prací poskytujeme i služby psychologického rázu, kdy se snažíme rozbouřené manžele uklidnit a utišit jejich vzájemné obviňování, kdože vlastně za tu nastalou situaci může.